Welcome Spring Festival 2022. Gravel Ludbreg

10.4. je održana prva lokalna, konkretnije utrka u organizaciji Trail – full cycling experience. Iz našeg kluba odazvalo se 12 biciklista, neki željni postolja, neki željni adrenalina, a neki željni…. znoja krvi i suza. Staza je bila duga 77km uz gotovo 1400mnv, po makadamu, šumi, kaljuži, poljima i asfaltu. Pripremljena ekipa, Lukačević, Kovačević, Kukec, Pernjak x 2 i Hudoletnjak, odmah su nakon letećeg starta krenuli jako. Tempo je bio brz do prvog uspona na Martinčevom bregu u Rasinji, gdje se brzo profiltrirao prvi dio slabije pripremljenih. Nakon toga se grupa razvodnila u one jako brze, srednje.. i… pa.. ostale. Teren je bio dobar i relativno suh sve do vrha Kalnika, gdje je na spustu kroz šumu prema kamenolomu staza bila čista kaljuža. Samo su se jako sposobni i hrabri spuštali brzo na tom dijelu. Nakon prolaska kamenoloma, još jedno brdo unutar šume je dodatno „ubilo „ nepripremljenu ekipu, pa su samo najjači nastavili brzim tempom dalje. Vrijeme je svakako bilo nenaklonjeno, tako da se temperatura u vožnji jako mijenjala, kao i vjetar, te na kraju i kiša. U cilj su najbrži (Tomislav Katalenić) prošli već za 2:55h, dok je naš Sandi Kovačević sa samo 18 sekundi zaostatka ulovio ukupno 3. mjesto i drugo mjesto u svojoj dobnoj skupini. Redovito odlična Kristina Lukačević, zasluženo je pokupila 2. mjesto u svojoj kategoriji. Odlično pripremljen Damir Kukec odnio je 3. mjesto u svojoj dobnoj skupini. Mateo Hudoletnjak je ulovio 12. mjesto, dok su ostali u skladu sa svojom fizičkom spremom riješili utrku na najbolji mogući način. Imali smo samo jedan dolazak izvan vremenskog limita, tako da je uspješnost BK Rotora bila na visokoj razini.

 

 

X