GRO Alps bike marathon

Ove nedjelje Kristina Lukačević – Kika, odvozila je maraton utrku GRO Alps Bike Marathon, 82 km, 2200 m elevacije. Zamišljena s njene strane kao trening pretvorila se u avanturu, tešku i na sreću po nju s dobrim završetkom, bez zdravstvenih posljedica i padova. Utrka je krenula s Grobničkog aerodroma penjući se nešto ispod 1376 m visine (vrh Obruč), pa dalje prema Platku, s dodanom petljom i strahovito zahtjevnim spustom, izuzetno strmom i nadasve opasnom. Krenuvši sa suncem na 22 stupnja celzijevih nakon sat i nešto vremena penjanja počinje kalvarija za sve sudionike, kiša, nagli pad temperature na 8 stupnjeva celzijusa i niže. Sklizak teren i pothlađenost rezultirao je borbom od 5h19m37s ! Preispitivanje na vrhovima Grobničkih Alpa, zvuči kao psihološka drama, što je nadasve i bila. Iz kasnijih razgovora saznajemo za mnogobrojne padove i odustajanja, čak i dio vodećeg dvojca Hribovšek-Belak, pad Belaka i vraćanje po srednjoj stazi uz bušenje. Neki su padali i po dva tri puta, nemogućnost da se spustiš prema Grobniku sa staze bila je frustrirajuća za mnoge. Jednostavno si morao ići dalje, tako da naklon do poda svakome tko je odvozio utrku. Par fotografija čisto da se vidi teren, uz napomenu vrlo velike hladnoće i pljuska koji je zatekao sudionike.

X